Informační systém QI Informační systém QI

Informační systém QI

První elastický systém. Účinný software
pro každou firmu
Dovědět se více

Informační systém QI

První elastický systém. Účinný software
pro každou firmu
Dovědět se více

Udělejte ze starého notebooku nový!

Jistě to znáte: drahý a původně výkonný notebook, který několik let spolehlivě sloužil a bez problémů fungoval, Vám začne připadat pomalý. Operační systém startuje dlouhé minuty. Spouštění aplikací, jejichž novější verze jsou objemnější a náročnější, trvá neúměrně dlouho. Během práce čekáte na odezvu tam, kde program dříve reagoval okamžitě. Někdy pomůže jen "vyčištění", většinou ale jen reinstalace operačního systému. A i v takovém případě bývá výsledek v mnoha případech nepřesvědčivý, vynaložený čas a energie nenaplní očekávání.

Naštěstí, doba a technologie pokročily, máme pro Vás řešení: Dopřejte Vašemu notebooku omlazovací kúru!

Revitalizace staršího notebooku může zahrnovat:

  • výměnu klasického (SATA) pevného disku za super-rychlou a úspornou alternativu SSD
  • upgrade operační paměti RAM
  • výměna operačního systému Windows

Výměna pevného disku

Pevný disk je součástka notebooku, která má největší vliv na jeho rychlost, na jeho celkový výkon. Klasické plotnové disky se během čtení a zápisu dat otáčejí, nová technologie SSD čte a zapisuje data najednou z/do celého povrchu disku. Nárůst výkonu je enormní, při naprosté většině operací jsou SSD disky několikanásobně rychlejší. Nezanedbatelnými výhodami SSD disků jsou nižší energetická náročnost a jejich nulová hlučnost - již Vás nebude rušit cvakání a hučení otáčejícího se klasického disku a notebook vydrží déle na baterii!

Co uděláme: Obsah původního pevného disku duplikujeme (vč. Windows) z původního plotnového na nový SSD disk. Variantou je čistá instalace původního či nového operačního systému, následné přenesení dat, vč. instalace a nastavení dalšího programového vybavení.

Upgrade (zvětšení) operační paměti RAM

Operační paměť RAM slouží operačnímu systému k dočasnému ukládání dat. V případě, že je jí nedostatek, jsou data odkládána na mnohonásobně pomalejší médium, na pevný disk. Tato činnost výrazně prodlužuje dobu vykonání uživatelem požadované operace. Zvětšením kapacity operační paměti omezíme nutnost využití pevného disku, data budou během práce k dispozici bez čekání. Maximální kapacita paměti RAM v konkrétním zařízení je dána limity technologie základní desky a operačního systému.

Co uděláme: Podle možností konkrétního modelu notebooku a podle náročnosti na něm provozovaných aplikací navrhneme optimální konfiguraci paměti RAM.

Výměna operačního systému

Microsoft Windows jsou nainstalována na drtivé většině všech vyrobených notebooků. Ne všechny verze Windows se podařily, s odstupem času se zvláště edice Windows Vista ukázala jako nepovedená a málo výkonná. I legendární Windows XP mají při dlouholetém používání tendenci se zpomalovat. Řešením může být výměna operačního systému za novější, stabilnější, bezpečnější a výkonnější Windows 7 nebo Windows 8. Důležitou podmínkou pro tuto část revitalizace je podpora některého z nových systémů výrobcem notebooku, musí být k dispozici alespoň základní ovladače pro hardware.

Co uděláme: Prověříme dostupnost ovladačů hardware pro nový operační systém a varianty legálního přechodu na nová Windows, provedeme odbornou instalace, důkladné otestování a spolehlivé přenesení dat.

Jak využít původní pevný disk, modul RAM, Windows?

Vložením původního pevného disku do externího USB rámečku, který od nás obdržíte v ceně upgrade, získáte přenosné datové úložiště pro zálohování nebo rozšíření kapacity notebooku. Paměťové moduly RAM menších kapacit nemají téměř žádnou hodnotu a obvykle pro ně není dalšího využití, zůstanou Vám jako suvenýr. Licence Microsoft Windows, která byla původně nainstalovaná na notebooku, nezaniká, ale není možné ji použít na jiném zařízení.

Poptejte nabídku na revitalizaci Vaše notebooku

Používáme výhradně značkové SSD disky s tříletou nebo pětiletou zárukou a paměťové moduly 100% kompatibilní s původní konfigurací. Prodlužte životní cyklus svého notebooku o několik let, získejte spolehlivé a rychlé datové úložiště, ušetřete čas a peníze optimalizací výkonu, užijte si práci a zábavu na zrevitalizovaném notebooku! Napište email na info@ccu.cz, uveďte výrobce a model notebooku, požadavky na diskovou kapacitu, přip. popis aktuálního využití - obratem zpracujeme nabídku na míru pro Vaše zařízení.

Kategorie: