Informační systém QI Informační systém QI

Informační systém QI

První elastický systém. Účinný software
pro každou firmu
Dovědět se více

Informační systém QI

První elastický systém. Účinný software
pro každou firmu
Dovědět se více

Nové Microsoft Office se blíží, upgradujte zdarma!

Z tiskové zprávy:

U příležitosti 20 let Microsoftu v České republice byla navíc pro domácnosti, podnikatele a malé firmy připravena mimořádná nabídka, v rámci které mohou získat Office 2013 zdarma: koupí-li si zákazník v období od 19. října 2012 do 31. prosince 2012 stávající Office 2010, získá k němu i novou verzi Office 2013. Tu si zákazník nainstaluje ze stránek www.office.com/offer, a to v termínu po uvedení Office 2013 na trh, tedy na konci února 2013. V současné době je nový Office k vyzkoušení ve verzi Customer Preview.

Nová řada produktů Office zahrnující aplikace, sady, služby a servery bude uváděna na trh v několika fázích. V prosinci 2012 budou uvedeny multilicenční sady pro střední a velké zákazníky. V únoru 2013 přijdou na trh klasické sady Office 2013 pro domácnosti a menší organizace. Služby Office 365 a další produkty Office určené pro mobilní zařízení (telefony či tablety) budou postupně přicházet na trh od března 2013.

office2013

Přehled hlavních novinek v novém Office

Nový Office, cloudová verze Office 365 i klasické sady Office 2013, přináší pro uživatele několik zásadních modernizací. Jedná se především o:

Předplatné

Hlavními nabízenými produkty, kromě klasických sad Office 2013, jsou sady služeb Office 365. Sady Office 365 zahrnují kompletní portfolio aplikací Office a k nim další služby aplikací poskytovaných prostřednictvím internetu (online úložiště, elektronická pošta, chat, videokonference, Office Web Apps apod.).

Trvalý vývoj

Zákazníci využívající sady Office 365 budou získávat nové verze aplikací prostřednictvím průběžných aktualizací. Microsoft bude v sadách Office 365 uvolňovat novinky v aplikacích průběžně, nikoliv v tříletých cyklech jako tomu bylo dosud.

Instalace na 5 + 5 zařízení uživatele

Sady Office 365 umožňují jednomu uživateli nainstalovat Office současně až na 5 zařízení typu PC nebo Mac a 5 mobilních zařízení (tablet nebo telefon). Tato zařízení může uživatel měnit.

Nejlepší na Windows 8

Aplikace Office jsou naprogramovány pro maximální využití možností operačního systému Windows 8 a Windows 7. Aplikace běží v prostředí desktop Windows 8, budou však postupně k dispozici i aplikace Office s uživatelským prostředím ve stylu Windows 8 Apps (aplikace s označením MX). Kromě Windows bude Office k dispozici také na další operační systémy Windows Phone, Windows RT, Mac OS, Android, iOS a Symbian. Kromě toho Microsoft uvádí i svou novou verzi webových Office Web Apps.

Ovládání dotykem

Všechny aplikace Office je možné ovládat nejen myší a klávesnicí, ale také dotykem. Při ovládání dotykem se automaticky změní uživatelské rozhraní aplikací Office, tuto změnu lze rovněž zapnout ručně z libovolné aplikace Office.

Výchozí úložiště v cloudu

Při ukládání souborů aplikací Office je výchozím úložným prostorem online úložiště. I při ukládání souborů na disk dochází k paralelnímu ukládání do online úložiště. Výhodou je, že uživatel má k dispozici své dokumenty všude tam, kde existuje připojení k internetu.

Personalizace

Uživatel se z prostředí Office může přihlásit k účtu sítě nebo ke svému online účtu (účet Microsoft nebo účet Office 365). Po přihlášení se Office automaticky přizpůsobí danému uživateli – zobrazí naposledy používané složky a soubory, přizpůsobí uživatelské rozhraní, spustí doinstalované doplňky, zapne uživatelské slovníky pro korektor pravopisu aj.

Instalace

Office se instaluje na PC prostřednictvím technologie „Klikni a spusť“. Díky ní může uživatel začít používat Office již po několika vteřinách instalace, navíc jej lze instalovat paralelně k existující starší verzi Office.

Office na vyžádání

Uživatel sady Office 365 si bude moci stáhnout a spustit aplikaci Office nebo jen její část na libovolném PC. Po skončení práce je aplikace na PC znepřístupněná.

Aplikační telemetrie

Softwarový nástroj pro správce IT velkých organizací, který sbírá informace z klientských instalací Office (funkčnost aplikací a instalovaných doplňků, celistvost dokumentů Office apod.) a zobrazuje je v Excelu v přehledném dashboardu.

Elektronická distribuce

Instalační balíček Office již nebude distribuován na fyzickém médiu. V maloobchodě zákazník zakoupí krabičku s ročním předplatným služeb Office 365 nebo krabičku klasické sady Office 2013. Ta bude obsahovat kód (Product Key) pro přístup na web, z něhož si bude moci zákazník Office nainstalovat.

Office Store

Uživatelé Office mají k dispozici obchod Office Store z něhož mohou instalovat další aplikace a doplňky do Office. Některé z nich jsou k dispozici zdarma, jiné lze koupit.

Cloud Application Model

Dává programátorům možnost vyvíjet doplňky a aplikace pro Office hostované v cloudu. Aplikace pak mohou být publikovány v Office Store nebo SharePoint Store. Protože běží v cloudu, jsou k dispozici uživatelům Office nebo informačního portálu SharePoint bez nutnosti instalace na konkrétní počítač.

 

Kategorie: