Správa sítí Správa sítí

Správa sítí

Komplexní správa výpočetní techniky
a informačních systémů
Dovědět se více

Správa sítí

Komplexní správa výpočetní techniky
a informačních systémů
Dovědět se více

Multimediální katedra

Důvody vzniku

Katedra je primárně určena do běžných učeben, kde dnes bývá celkem hodně různé techniky. Projektor, plátno a jeho ovládání, počítač, různé přehrávače atd. Dlouho jsme přemýšleli nad tím, kam všechno uložit, tak aby to nebylo dostupné studentům v době, kdy v učebně není učitel a zároveň šlo vše rychle použít při výuce. Největší otazník byl nad LCD monitorem, který se někde nechává ležet na stole, což z pohledu jeho ochrany před studenty, není úplně optimální. Další problém s technikou je, že i když je vypnutá, neustále odebírá elektřinu, což při počtu zařízení a učeben ve škole není jistě zanedbatelné. Na trhu v České republice jsme nenašli žádný výrobek, který by toto všechno řešil, a tak jsme se opět pustili do vlastního vývoje. Vznikl produkt s názvem Multimediální katedra.

Klíčové vlastnosti

  • Přehledný ovládací panel
  • Elektricky výsuvný monitor (VESA montáž, 19 palců wide)
  • Integrovaný VGA rozbočovač (obraz z počítače jde na monitor a zároveň na projektor)
  • Zpožděné vypínání – jednotlivá zařízení potřebují čas na vlastní vypnutí (zasunutí monitoru, zasunutí plátna, chlazení projektoru) a poté jsou zcela odstavena od elektrického proudu, takže mají nulovou „standby“ spotřebu 
  • Možnost připojení vlastního notebooku pro externí lektory (VGA, LAN, Audio, 230V)
  • Možnost instalace standardní FAB vložky – sjednocení klíčů od kateder v rámci školy
  • Možnost instalace počítače, zesilovače a DVD přehrávače

Nákresy

 

Ostatní informace

Jedná se o malosériovou výrobu, takže lze katedru vyrobit v téměř libovolném barevném provedení bez příplatku. U nových učeben se snažíme použít stejný materiál, jako je ostatní nábytek v učebně, u starších většinou volíme univerzální šedé provedení. Dodací termín je 4 týdny, kompletaci provádíme na místě v rámci instalačního poplatku. AV techniku i počítač můžete použít vlastní, nebo Vám je můžeme dodat. Výrobek existuje ještě ve variantě multimediální skříňka, tedy bez části stolu pro učitele. Používá se tam, kde je například velká fyzikální nebo chemická katedra v celém prostoru před tabulí.